...::: نکته های نماز :::...

حضرت مهدی (عج) به یکی از مشتاقان دیدارش به نام (زهری) که به زیارت آن حضرت موفق شده بود ،دوبار فرمود : از رحمت خدا دور است کسی که نماز صبح را چنان تاخیر بیندازد تا ستاره ها ناپدید شوند ،و نماز مغرب را به قدری تا خیر بیندازد تا ستاره ها ظاهر شوند .

با خواندن این روایت از حضرت مهدی حجت الله تصمیم گرفتم به نکته هایی از نماز اشاره کنم که بعضی از آنها خاطره و بعضی روایت هستند :

نماز امام خمینی

 

حجت الاسلام انصاری میگوید : امام خمینی (ره) در یکی از روزهای آخر عمرشان میخواستند بخوابند به من گفتند : اگر خوابیدم ،اول وقت نماز بیدارم کن .

گفتم : چشم . دیدم اول وقت شد و امام خوابیده اند و حیفم آمد که صدایشان بزنم ،عمل جراحی سرم به دست ،گفتم صدایشان نزنم .

چند دقیقه ای از اذان گذشت و امام چشمهایشان را باز کردند و گفتند : وقت نماز شده است ؟ گفتم بله . امام فرمودند چرا صدایم نزدی ؟گفتم ده دقیقه بیشتر از وقت نگذشته است . فرمودند مگر به شما نگفتم ؟

ایشان سپس فرزندشان را صدا زدند احمد بیا و فرمودند : ناراحتم ،از اول عمرم تا حال نمازم را اول وقت خوانده ام ،چرا الان که پایم لب گور است ده دقیقه تاخیر افتاد ؟

 

نماز مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری :

هیچ وسیله ای مستحکم تر و دائمی تر از نماز برای ارتباط میان انسان با خدا نیست ،مبتدی ترین انسانها رابطه خود را با خدا به وسیله نماز آغاز میکنند ،برجسته ترین اولیا خدا نیز ،بهشت خلوت انس خود با محبوب را در نماز میجویند .

 

نماز رزمندگان

 

یکی از  برادران رزمنده میگوید : در عملیات بیت المقدس دو ،در منطقه ( گرده دشت ) ،آن سوز و سرما حجم عظیم برفش فراموش نشدنی است . تمام سطح زمین را قطری ضخیم ا برف پوشانده بود .

با یکی از برادرها از کوه بالا میرفتیم که با منظره عجیبی روبرو شدیم ،در ارتفاع بالا ،سرگردنه ،یکی از برادرها را دیدم که خم شده بود و ثابت مانده بود . نزدیکتر که شدم دیدم تمام بدنش را خاک پوشانده است.

نمیدانم آن همه توی برف و یخ از کجا آمده بود ،بچه ها یکی یکی می آمدند پشت کمرش تیمم میکردند و میرفتند گوشه ای نمازشان را میخواندند .

 

نماز اول وقت

 

امام حسن مجتبی (ع) فرمودند : آنگاه پدرم علی در آستانه شهادت قرار گرفت رو به من کرد و فرمود :

( فرزندم تو را وصیت میکنم به نماز اول وقت )

 

 

نماز و کار 

شهید رجایی :

به کار بگویید نماز دارم ،به نماز نگویید کار دارم !!!!

 

نماز عروس و داماد

 

پیامبر اعظم (ص) فرمودند : دو رکعت نماز کسی که ازدواج کرده است بهتر است از 82 رکعت نماز شخص عزب .

  منبع : کتاب هزار و یک نکته قانی درباره نماز ،نوشته حسین دیلمی

 

/ 2 نظر / 25 بازدید
مجید

باسلام؛بسیارزیبا؛البته باعکسهاتأثیرش برای من بیشتر شد؛موفق باشی

غریب آشنا(s.m.p)

باسلام خدمت همه بچه های اهل خدا اهل نماز ، اهل اهل اهل... برادر اینا همه رو گفتی به آخرش ک به این برسی زن بگیری و با اون نماز بخونی شیطوووووون[گل][خرخون][قلب][چشمک]