...::: چرا یک ایرانی مسلمان و شیعه باید بگوید مرگ برآمریکا؟ :::...

چرا یک ایرانی مسلمان و شیعه باید بگوید مرگ بر آمریکا ؟
در ابتدای بحث لازم است به دو نکته اشاره کنم تا بتوانیم به راحتی به این موضوع بپردازیم :
نکته اول این است که جریان حق و باطل همواره در طول تاریخ وجود داشته است ،این را میتوان در واقعه عاشورا ،نبرد رستم و اسفندیار ،و با هر داستان تاریخی که دارای یک شخصیت مثبت و یک شخیت منفی بوده است به خوبی مشاهده کرد .
نکته دوم اینکه ،همه دولت ها باید در سیاست خارجی خود دارای جهت گیری باشند ،و یک قدرت (قطب) را انتخاب کنند ،حال اگر این جهت گیری اشتباه باشد ،دولت ها باید هزینه پرداخت کنند ،چرا که وقتی از ابر قدرتها تبعیت نکنند ، قدرتهای بزرگ سعی میکنند بر روی این دولت ها اعمال فشار کنند ،حال این اعمال فشار میتواند ،تحریم ،بلاک کردن ثروت ملی در بانک های خارجی ،قطع روابط دیپلماتیک ،جنگ و یا هرچیز دیگری باشد ،که قطعا هر کدام از اینها باعث میشود تا هزینه هایی برای دولتی که اشتباه جهت گیری کرده ایجاد شود .
اکنون با توجه به این دو نکته به اصل مطب میپردازیم ،ما مسلمانان به سمت یک قبله واحد نماز میخوانیم ،و یک قبله نما داریم که جهت قبله ما را مشخص میکند ،و این یعنی جهت گیری ما مسلمانان به سمت حضرت الله و یارانش است ،که یاران حضرت الله برای ما شیعیان ، پیامبر گرامی اسلام و 13 معصوم دیگر میباشند ،در بین 14 معصوم امام حسین (ع) برای مبارزه حق علیه باطل پا به عرصه جهاد گذاشتند ،و در این راه به شهادت رسیدند ،و از چند قرن پیش تا کنون میبینیم که حقانیت امام حسین (ع) چگونه بر همه ثابت شده است ،و این مبارزه به صورت جنگ لفظی ،روانی و نرم ،همچنان بین حسینیان و یزیدیان ادامه دارد ،از طرفی پیروان امام زمان (عج) معتقدند ،که آن حضرت می آید تا زمین را از دست ثروتمندان بگیرد و به دست مستضعفان بسپارد ،در جهان صلح و دوستی و عدالت برپا کند و هرگونه نظام کفر و استبداد و استکبار را از بین ببرد و جای آن نظامی الهی ایجاد کند .
خوب با توجه به این تفاسیر وقتی به شعار جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی ( نه شرقی ،نه غربی ، جمهوری اسلامی ) مینگریم این مساله مبهم برای ما روشن میشود که چرا باید بگوییم مرگ بر آمریکا ،و اساسا آمریکا به ما چه ربطی دارد ،که بخواهد از بین برود یا نرود .
در جواب این سوال باید گفت وقتی میگوییم جمهوری اسلامی یعنی حکومت برمبنای الله ،و زمانی که شعار ما میشود نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی ،یعنی جهت گیری ما به سمت الله است و هرگونه قطب بندی، بلوک بندی غیر از جهت گیری الهی را نفی میکنیم ،و به طور کل ،در پیروی از جریان تاریخی ،واقعه عاشورا ،و به تبعیت از نهضت مهدوی ،برای بر اندازی هرگونه نظام سلطه تلاش میکنیم ،تا حقانیت حکومت الله را بر جبه باطل اثبات کنیم و اگر غیر از این باشد ،به مانند سیره اهل بیت و خاندان عصمت و طهارت عمل نکرده ایم .
البته این را هم باید متذکر شد ،شعار مرگ بر آمریکا یعنی مخالفت با هرگونه نظام سلطه و استکبار , و هر کشوری که خوی استبداد داشته باشد میتواند در چارچوب این شعار قرار بگیرد.

 

 

/ 2 نظر / 15 بازدید
علی

وبلاگ خوبی داری . از اینکه می بینیم هنوز جوانهایی مثل تو هستند که دغدغه دین و امام زمان دارند بسیار خوش حالم و به خودم می بالم که در کشوری زندگی می کنم که مورد نظر مهدی حجت الله ست . در نمازهایت ما راهم دعا کن . موفق باشی

حسین.د

سلام راستی اگه دوست داشتی پروفایلت رو کامل تر کن